Міноборони Росії отримало право визначати умови застосування ядерного озброєння

Джерело: The Moscow Times

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков поскаржився, що Захід продовжує підтримку України. Тож, за його словами, відтепер саме міноборони РФ визначатиме умови застосування ядерної зброї.

Пєсков заявив, що, відповідно до оновленої держполітики в галузі ядерного стримування, саме це відомство має вирішувати, чи настали умови для таких дій, чи ні.

Тау він відповів на запитання про те, що деякі з умов застосування ядерної зброї, які нещодавно були озвучені президентом, вже мають місце: наприклад, Україна масово запускає по Росії безпілотники та використовує для атак ракети.

Пєсков додав, що відповіддю на дії Києва та його західних союзників стало  рішення президента Володимира Путіна переглянути ядерну доктрину Росії.

Очевидно, що те, як розвивалася міжнародна ситуація, як нагніталася напруженість довкола наших кордонів, те, як, по суті, ядерні держави почали брати участь у конфлікті на боці України, як просувалась інфраструктура НАТО до наших кордонів, це все робило необхідним внесення коригувань, – вважає речник Кремля.

Прессекретар Путіна також наголосив, що на Заході “не включають будь-які гальма”, а навпаки, декламують свій намір продовжувати підтримку України, щоб забезпечити їй перемогу.

Пєсков вкотре попередив про “негативні наслідки” для керівництва України. Він додав, що Кремль уже почав коригувати основи своєї держполітики у зв’язку із цим.

25 вересня президент РФ Володимир Путін на засіданні Ради Безпеки обговорив зміни в ядерній доктрині. Зокрема він запропонував зазначити, що “агресія з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави має розглядатися як спільний напад на Росію”.

Читайте також: Ядерна відповідь за Курськ – наскільки вона можлива і чи потрібна Росії

19 вересня близький соратник президента РФ Володимира Путіна “попередив” західні уряди, що почнеться ядерна війна, якщо вони дадуть зелене світло Україні використовувати далекобійне озброєння для ударів по території Росії.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну спровокувало найбільше протистояння між Росією та Заходом з часів Кубинської ракетної кризи 1962 року, коли дві держави часів Холодної війни найближче підійшли до ядерної війни.

Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив The Times цього тижня, що лідер Кремля раніше заявляв про “багато червоних ліній”, але боявся загострювати конфлікт із Заходом. Столтенберг відкинув попередження Путіна минулого тижня про те, що дозволити Україні використовувати таку зброю для удару вглиб російської території означало б, що Захід безпосередньо воює з Росією.

Прессекретар Путіна назвав його коментар “небезпечним і провокаційним”.

У новій резолюції 19 вересня Європарламент закликав країни ЄС “негайно зняти всі обмеження на удари України в глиб Росії західною зброєю”.

Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Додамо, 10 вересня президент США Джо Байден заявив, що Білий дім працює над дозволом Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб території Росії.

Так, відповідаючи на запитання, чи США знімуть обмеження, Байден зауважив, що його адміністрація “зараз це вирішує”.

Зауважимо, раніше Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив, чому необхідно бити по воєнних аеродромах РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що, за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Додамо, що експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував  операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.

5 вересня Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням.

9 вересня глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс заявив, що “Україні дозволяється застосовувати нашу зброю на російській території в оборонних цілях відповідно до міжнародного права”.

12 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Варшаві закликав скасувати заборону Україні на використання далекобійної зброї на території РФ.

Українська продюсерка та режисерка Ольга Бесхмельниціна та американець Ітан Брегман, котрі познайомилися під час романтичної поїздки до Венеції в лютому 2022 року, не підозрювали, що їхні стосунки пройдуть через випробування повномасштабної війни. Вже наступного дня після їхньої першої офіційної зустрічі Росія розпочала вторгнення в Україну, але це не зупинило їхнє кохання.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко, котрий нині бере участь в міжнародній безпековій конференції у Швеції, закликав західних союзників припинити боятись главу РФ Володимира Путіна і забезпечити перемогу України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 30 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

Лідер консервативного блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц наголосив, що союзники України не ставити собі за мету перемогти РФ у війні.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков поскаржився, що Захід продовжує підтримку України. Тож, за його словами, відтепер саме міноборони РФ визначатиме умови застосування ядерної зброї.