Міноборони: Звільнені з полону українці проходитимуть відновлення за західними методиками

Джерело: пресслужба Міноборони

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що особи, котрі перебували у російському полоні, проходитимуть повний цикл оздоровлення та реабілітації, напрацьований за західними методиками спільно з іноземними фахівцями.

Калмикова зазначила, що звільнених з полону військовослужбовців забезпечать курсами відновлення у центрах реабілітації, де вони отримуватимуть медичну та психологічну допомогу. Також проходитимуть програму реінтеграційних заходів із відновлення.

Українські фахівці пройшли підготовку за сприяння партнерів Альянсу.

Після направлення звільнених з полону до центрів реабілітації їм забезпечать повний постізоляційний супровід та догляд різнопрофільних фахівців. Реабілітаційна допомога відбуватиметься із забезпеченням повної конфіденційності всіх відомостей особи та її даних.

Як зазначила заступниця міністра, Міноборони на базі стандартів Альянсу НАТО розпочинає розробку та впровадження механізмів реінтеграційних заходів для усіх Сил оборони.

Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

  • Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
  • 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
  • 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
  • 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Києві провели акцію на підтримку українських військовополонених.
  • 19 березня уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець повідомив, що у першому півріччі 2024 року в Україні мають намір відкрити 27 нових рекрутингових центрів для вступу до Збройних сил України.
  • Міністерство оборони України запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків, яка передбачає можливість навчання за змішаною формою.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що російські діячі намагаються використовувати родичів українських військовополонених для розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.