Ніґер заявив про розірвання дипломатичних відносин з Україною
Джерело: Barron’s
6 серпня Ніґер заявив, що розриває дипломатичні відносини з Україною “з негайним набранням чинності”, звинувативши Київ у підтримці “терористичних груп”, через два дні після аналогічного кроку з боку Малі.
Рішення розірвати відносини з Україною прийняті після великих втрат, понесених малійською армією наприкінці липня, у яких влада країни частково звинуватили Україну.
Ніґер звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням обговорити “агресію” України, заявив речник уряду Амаду Абдраман.
Ніґер і Малі керуються військовими урядами, котрі прийшли до влади в результаті нещодавніх переворотів, розірвали оборонні угоди з Францією та звернулися до Росії за військовою допомогою.
Раніше про розірвання дипвідносин повідомив уряд Малі. Так, 5 серпня Абдулайє Майга розмістив документ, в якому мовиться що дії української влади свідчать про “явну офіційну підтримку українським урядом тероризму в Африці, в Сахелі і, зокрема, в Малі“, а також “виходять за межі іноземного втручання, осудливі самі по собі та є явною агресією“.
Також у заяві перехідний уряд висловив обурення через слова речника ГУР Андрія Юсова про допомогу української сторони у розгромі росіян, а також анонс нових успішних операцій:
“Речник української військової розвідки визнав причетність України до боягузливого, віроломного та варварського нападу озброєних терористичних груп, що призвело до загибелі військовослужбовців малійських сил оборони та безпеки”.
Українських дипломатів уряд Малі у своєму комюніке назвав “переодягненими в дипломатів терористами“, а також заявляють, що український посол у Сенегалі Юрій Пивоваров “відкрито і недвозначно повідомив про підтримку його країною міжнародного тероризму”.
Тоді ж у МЗС України заявили, що рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини є “недалекоглядним та поспішним”.
Головне управління розвідки України заявило про свою причетність до знищення вагнерівців у Малі. Зі слів представника ГУР Андрія Юсова, спецслужба передала туарегам розвіддані для організації засідки. Він додав, що ГУР продовжить брати участь в операціях з ліквідації російських найманців у всьому світі.
Нагадаємо, об’єднання озброєних груп на півночі Малі, населеній переважно туарегами, заявило про знищення десятків солдатів ЗС Малі та російських найманців з ПВК “Вагнер” внаслідок сутички біля кордону з Алжиром.
Заява повстанців з’явилася після того, як малійська армія оприлюднила інформацію про те, що внаслідок атаки повстанців двоє солдатів були вбиті та 10 поранені, також виведено з ладу дві броньовані машини та два пікапи. Зокрема ЗС Малі заявили, що їхніми силами знищено приблизно 20 повстанців і кілька машин.
Речник коаліції повстанців Мохамед Ельмаулуд Рамадан повідомив про дводенні сутички на околиці села Тінзаватен, зазначивши, що повстанці “розгромили всю колону малійської армії та російських найманців”. Він додав, що “ворог зазнав величезних втрат у кількості життів і техніки, включаючи десятки вбитих і поранених”.
Також поінформував, що деякі “малійські солдати та найманці з групи “Вагнера” здалися бійцям туарегів”.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що російські найманці з ПВК “Вагнер” нині займаються підготовкою диверсантів у РБ, яких планують відправляти на війну проти України.
- Під час боїв на півночі Малі наприкінці липня було вбито 84 найманці російської ПВК “Вагнер” і 47 солдатів урядових військ, всього — 131 особа, повідомили у повстанському русі туарегів “Постійне стратегічне партнерство за мир, безпеку та розвиток” (CSP-PSD).
- Головне управління розвідки Міністерства оборони України прокоментувало знищення найманців ПВК “Вагнер” повстанцями в Африці та анонсувало продовження успішних дій проти росіян.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.