Росія навмисно створює мігрантський тиск на Фінляндію – глава НАТО
Джерело: The Guardian
Генеральний секретар Єнс Столтенберг прокоментував кризу мігрантів, що розгортається на кордоні Фінляндії з Росією.
Останніми тижнями Москва сприяла прибуттю мігрантів на кордон Фінляндії з Росією, спонукаючи до закриття пунктів пропуску, використовуючи міграцію як інструмент для тиску, – наголосив Столтенберг. – НАТО висловлює солідарність з нашою союзницею Фінляндією, і я вітаю, що Frontex допомагає зміцнити кордони країни.
Цього місяця сотні мігрантів перетнули кордон Фінляндії з РФ. Гельсінкі звинувачує Москву в тому, що вона зробила це навмисно.
У відповідь Фінляндія закрила більшість своїх пунктів пропуску на кордоні з Росією.
Столтенберг зазначив, що зараз Росія намагається дестабілізувати західні демократичні країни за допомогою кібератак, дезінформації, енергетичного шантажу та міграції.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.
Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада – значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.
Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
26 листопада прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що країна, у разі необхідності, закриє весь східний кордон.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- У Фінляндії починають зводити тимчасові огорожі на кордоні з РФ. У будівництві прикордонникам допомагають Збройні сили.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.
Член Палати представників, республіканець Дон Бейкон відкинув ідею мирних переговорів із Росією після чергової масованої атаки на українські міста.
Спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог прокоментував комбіновану атаку Росії по Україні у ніч на 25 травня, закликавши до якнайшвидшого припинення вогню.