Сенат США проголосував за виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню
Джерело: засідання Сенату
8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Зауважимо, підтримали законопроєкт 67 голосами.
Водночас це не фінальне голосування. Згодом питання розгляне Палата представників.
Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер вже поінформував, що будуть правки до законопроєкту.
Ми працюватимемо над цим законом до того часу, поки роботу не буде зроблено, – наголосив Шумер.
Раніше Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.
Після провального голосування Сенату президент США Джо Байден розкритикував республіканців. За його словами, він ніколи не думав, що побачить щось подібне на Капітолійському пагорбі.
Окрім цього, Байден розкритикував Дональда Трампа, звинувативши його у тому, що іфн дзвонив республіканцям та погрожував розправою, якщо вони підтримають законопроєкт.
Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року просив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
- Офіційні особи Європейського Союзу почнуть працювати над новим планом надання десятків мільярдів доларів військової допомоги Україні, намагаючись оновити критично важливу програму допомоги, яка гальмує через внутрішні розбіжності.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.