Майже 35 тисяч солдатів ФРН готові оперативно надати підтримку союзникам – Шольц

Джерело: пресслужба уряду Німеччини

6 травня, під час зустрічі з главами урядів країн Балтії у Латвії, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країна захищатиме кожен сантиметр території НАТО.

Шольц наголосив, що Росія прорахувалася: замість того, щоб розділити Європу та послабити НАТО, війна Росії, яка порушила міжнародне право, зміцнила єдність альянсу.

Безпека наших балтійських союзників – це наша безпека, – додав канцлер. Німеччина сповнена рішучості захищати кожен квадратний сантиметр території альянсу. Бо: Напад на вас був би нападом і на нас. Цього не повинно статися.

Він зазначив, що Німеччина послідовно відповіла на переломний момент, який Путін спровокував нападом на Україну. І додав, що Бундесвер буде спрямований на захист Північно-Східної та Центральної Європи.

Майже 35 тисяч німецьких солдатів готові швидко надати підтримку нашим союзникам у надзвичайних ситуаціях, — запевнив Шольц.

Німеччина та інші союзники два роки тому вирішили передислокувати додаткові підрозділи в країни Балтії, щоб істотно посилити східний фланг НАТО. ФРН бере на себе захист повітряного простору в Естонії, а цього року також у Латвії. Бундесвер також розмістить танкову бригаду в Литві.

Зауважується, що зустріч також зосередили на тому, як краще підтримати нагальні потреби України у сферах протиповітряної оборони та боєприпасів.

Німеччина, Латвія, Литва та Естонія сповнені рішучості розширити підтримку України, — наголосив канцлер.

Частиною цих зусиль є ініціатива посилення протиповітряної оборони України. Але, на думку Шольца, санкційний тиск на Росію також необхідно посилити.

Угода між Німеччиною та Литвою ознаменувала першу постійну дислокацію німецьких військ з часів Другої світової війни.

Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.

Більшість військових прибудуть у 2025 та 2026 роках, де їм та їхнім родинам запропонують “привабливі умови”, зокрема німецькі школи, житло та авіасполучення.

Швидкість проєкту чітко показує, що Німеччина розуміє нову реальність безпеки, – додав міністр оборони.

Німеччина вже очолює багатонаціональну бойову групу НАТО в Литві чисельністю близько 1000 військовослужбовців, яку інтегрують до бригади.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року НАТО пообіцяла посилити свою присутність на східному кордоні Альянсу.

Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

8 квітня речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що запланована військова присутність ФРН у Литві призведе до ескалації напруженості.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • 3 квітня в МЗС РФ знову заявили про бажання побудувати “багатополярний світ”, поскарживсь, що натомість НАТО повернулося до мислення часів Холодної війни”.

19 травня війська РФ вдарили по передмістю Харкова за тактикою “повторного удару”. Внаслідок ворожої атаки загинуло шість осіб. Прокурори та слідчі поліції вживають заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовими, розпочато провадження.

Українська асоціація відновлювальної енергетики (УВЕА) наголошує на необхідності рішучих кроків від уряду для розв’язання кризи в енергетичному секторі. Вони сказали про допомогу у подоланні боргових зобов’язань, сприянні відновлення та розвитку генераційних потужностей.

Після тимчасового “затишшя”, яке спостерігалося з ранку 19 травня на Харківському напрямку, російські військові знову активізувалися. Напередодні оборонні позиції Збройних Сил України зазнали нападів ворожих сил не менше, ніж сім разів.

Українські військові розповіли про те, як їх таємно передислокували для захисту кордону з Росією за кілька днів до початку нового вторгнення.

Велика Британія висловила занепокоєння через зростаючий альянс між Росією та Китаєм, назвавши його загрозою для західних країн. Уряд закликав європейські держави збільшити допомогу Україні летальними засобами.