Сенат США підтримав початок обговорення законопроєкту про допомогу Україні

Джерело: The Hill

Сенат США підтримав розгляд пакета фінансової допомоги Україні, Ізраїлю, Тайвань та інші потреби на суму близько 95 млрд доларів.

Підтримали розгляд пакета 64 сенатори, тоді як 19 проголосували проти. Ще 17 сенаторів не брали участі у голосуванні.

Таким чином, процес розгляду й ухвалення законопроєкту перейшов у наступну фазу, коли законодавці можуть пропонувати поправки та проводити дебати навколо них.

Законопроєкт передбачає надання Україні допомоги на суму понад 60 млрд доларів, допомогу Ізраїлю на 14 млрд доларів, 9 млрд доларів на гуманітарну допомогу цивільному населенню в Секторі Гази, на Західному березі та в Україні та 4,8 мільярда доларів на підтримку союзників в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.