Співачка Селіна Діон розповіла про свою боротьбу з синдромом жорсткої людини

Джерело: VT.co

Канадська співачка Селіна Діон, відома співачка та виконавиця хіта “My Heart Will Go On”, поділилася з шанувальниками новиною про свою боротьбу з рідкісним неврологічним розладом, відомим як синдром жорсткої людини. У 2022 році вона опублікувала відео у своїх соціальних мережах, де розповіла, що їй поставили цей діагноз.

“Всім привіт, мені шкода, що мені знадобилося так багато часу, щоб зв’язатися з вами. Я дуже сумую за вами всіма і не можу дочекатися, щоб бути на сцені, щоб поговорити з вами особисто. Як ви знаєте, я завжди була відкритою книгою, і я не була готовою нічого сказати раніше, але тепер я готова”, – зазначила Діон у своєму зверненні.

За її словами, нещодавно у неї діагностували дуже рідкісний неврологічний розлад “синдром ригідності”, який трапляється одному на мільйон. Нині тривають дослідження її стану, але тепер лікарі встановили, що саме він викликає її спазми.

Фото: Getty Images

56-річна співачка висловила бажання продовжувати свою музичну кар’єру, попри стан здоров’я. Проте ці спазми впливають на всі аспекти повсякденного життя, іноді ускладнюючи ходьбу та використання голосових зв’язок для співу.

За даними Brain Facts, SPS (синдром м’язової скутості) характеризується мінливою ригідністю м’язів тулуба та кінцівок, а також підвищеною чутливістю до шуму, дотику та емоційного стресу, що може провокувати м’язові спазми.

Після року, як стало відомо про діагноз Діон з’явилася на обкладинці французького Vogue, підкресливши своє рішуче повернення в громадське життя.

“Я сподіваюся, що ми знайдемо диво, спосіб вилікувати це за допомогою наукових досліджень, але поки що я мушу навчитися жити з цим. Отже, це я, тепер із синдромом жорсткої людини”, — сказала вона.

Вона також згадала, що на початку своєї боротьби часто запитувала себе: “Чому я? Як це сталося? Це моя вина?” “Життя не дає відповідей. Треба просто цим жити”, – констатувала співачка, підкресливши, що в неї є лише два вибори: тренуватися як спортсмен або здатися.

Наостанок Діон підкреслила свою волю до боротьби: “Але є одна річ, яка ніколи не зупиниться, і це воля. Це пристрасть. Це мрія. Це рішучість”.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.