У Білому домі розкритикували законопроект про допомогу Ізраїлю в обхід України
Джерело: Reuters
3 лютого Палата представників США оприлюднила проєкт закону, який передбачає надання 17,6 мільярда доларів нової військової допомоги Ізраїлю в обід України.
Мовиться про $17,6 млрд, що хочуть скерувати на системи протиракетної оборони, виробництво снарядів та поповнення запасів американської зброї. Водночас кошти для України в документі не передбачені на відміну від законопроєкту, який готує Сенат. У ньому також містяться пропозиції щодо зміцнення кордону США з Мексикою.
Зважаючи на нездатність Сенату вчасно забезпечити рух відповідного законодавства, а також складні обставини, в яких перебуває Ізраїль, Палата представників бере на себе лідерську роль. Наступного тижня ми розглянемо і приймемо чистий, окремий додатковий пакет для Ізраїлю, — заявив спікер Майк Джонсон.
Своєю чергою, у Білому домі назвали дії республіканців “цинічним маневром”, наголосивши, що безпека Ізраїлю не має бути предметом “політичної гри”. Також законодавці висловили подив, що пропозиція про окремий законопроєкт пролунала тоді, коли адміністрація та Сенат завершили багатомісячну роботу над угодою про національну безпеку, яка включає усі раніше узгоджені аспекти
Протягом кількох місяців адміністрація працювала з двопартійною групою сенаторів над угодою про національну безпеку, яка захистить наш кордон та забезпечить підтримку народам України та Ізраїлю. У той момент, коли ухвалення закону вже близько, республіканці в Палаті представників вигадують свій останній цинічний політичний маневр. Безпека Ізраїлю має бути священною, а не політичною грою. Ми рішуче виступаємо проти цього прийому, який нічого не робить для забезпечення безпеки кордону, нічого не робить, щоб допомогти народу України захистити себе від агресії Путіна, і відмовляє у гуманітарній допомозі палестинському цивільному населенню, більшість із яких жінки та діти, — заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
Конгрес США з кінця вересня 2023 року не може погодити додаткове фінансування обсягом $106 млрд, з яких $61,4 млрд передбачили на допомогу Україні. Решту мають скерувати для Ізраїлю, Тайваню та захисту американських кордонів.
Президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати Америки надали Україні близько 75 мільярдів доларів загальної допомоги.
Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.