У січні союзники нададуть Україні ракети дальністю 300 км – ЗМІ

Джерело: Мирослава Гонгадзе/Twitter

У січні Україна отримає нові ракети дальністю 300 км, поінформувала журналістка “Голосу Америки” Мирослава Гонгадзе з посиланням на інформацію високопосадовця Генерального штабу ЗСУ.

Зазначається, що внаслідок зустрічі між військовим командуванням України та військовим командуванням союзників погодили, що темпи постачання зброї в Україну не зменшаться. Зокрема, вже у січні Україна отримає нові далекобійні ракети з дальністю 300 км.

Зауважимо, 19 жовтня глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Сполучені Штати мають намір передати Україні ще більше далекобійних ракет ATACMS. Міністр запевнив, що їх постачання здійснюватимуть на постійній основі.

За даними The New York Times, США вже передали Києву близько 20 ракет ATACMS із касетними боєприпасами та дальністю близько 160 кілометрів.

17 жовтня Володимир Зеленський підтвердив виконання домовленостей із главою США Джо Байденом про отримання далекобійних ракет ATACMS.

Згодом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив відео роботи наших армійців із застосуванням американських далекобійних ракет ATACMS по розташуванню російських військ.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон оголосив про передачу Україні ракет великої дальності.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.