ЗС РФ намагаються прорвати оборону в районі Кислівки на Харківщині, вийшовши до річки Оскіл

Джерело: головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у Facebook

Генерал-полковник Олександр Сирський головнокомандувач Збройних сил України розкрив деталі найгарячіших точок на фронті на Харківщині, де ворог продовжує штурмові дії та перекидає резерви.

За словами генерала Сирського, противник, попри на деякі успіхи у війні, зазнав серйозних втрат у ході боїв на Харківщині. Особливо високі втрати сталися внаслідок вуличних боїв за Вовчанськ. Зараз ворог перекидає резерви з різних напрямків, намагаючись підтримати активні штурмові дії.

У районі Липців ворог зазнав втрат та перейшов до активної оборони. ЗС РФ проводять мінування та вогневе ураження позицій українських сил оборони.

Бої тривають у лісовому масиві на північ від міста Куп’янськ, а також у районі Кислівки, де ворог намагається прорвати оборону та вийти до річки Оскіл.

Інтенсивні бойові дії тривають також у районі Іванівського та на підступах до Часового Яру. Там ворог намагається зачепитися за місто за будь-яку ціну, використовуючи важке озброєння.

Найжорсткіші бої відбуваються на Покровському та Курахівському напрямках. Росіяни намагаються прорвати оборону українських військ між населеними пунктами Старомихайлівка та Бердичі, використовуючи різноманітну бронетехніку та піхоту.

На інших напрямках також залишається напружена ситуація, проте кількість та інтенсивність бойових дій там менші, резюмував генерал Сирський.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН. Проте воно має “мʼякші формулювання”.

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Україна отримає від Норвегії фінансову допомогу, яку використають для відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури. Загалом Осло передасть 1,1 млрд крон (близько 74 млн доларів).

Війна за виживання держави – це той випадок, коли частенько доводиться обирати між більшим і…