Нардеп Камельчук заявив, що у Польщі формуватимуть бойові підрозділи з українців

Джерело: Юрій Камельчук в етері “Новини Live”

30 квітня народний депутат Юрій Камельчук заявив, що у Польщі вже на окремих базах формують бойові підрозділи з добровольців, які готові поповнити лави ЗСУ.

Камельчук пояснив, що нині у Польщі перебуває велика кількість українських чоловіків, що готові ставати на захист країни, однак, вважають за необхідне пройти відповідне навчання, підготовку у хороших умовах та отримати екіпірування. –

І я знаю, що це вже робиться з ініціативи колишніх морпіхів, які у Польщі готують уже невеликі підрозділи на окремих базах, і вони приїжджатимуть в Україну.

Він уточнив, що поки що мовиться не про тисячі, однак про сотні добровольців. Чоловіки добровільно проходитимуть навчання в Польщі, після чого їх направлятимуть в Україну.

Варто зазначити, що  24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

Кабмін оприлюднив правила, згідно з якими чоловіки призовного віку можуть отримувати паспорти лише всередині країни. Тож, чоловіки віком від 18 до 59 років, що проживають за кордоном, не зможуть продовжити термін дії документа, або ж отримати новий.

Будь-яка підтримка можлива, — додав Косіняк-Каміш про те, як Польща зреагує, якщо Київ попросить допомогти повернути додому українських чоловіків.

Раніше генерал Вальдемар Скшипчак запропонував польському уряду у межах підтримки Києва депортувати всіх українських чоловіків в Україну. Він пояснив, така кількість військовопридатних чоловіків суттєво підтримала б Сили оборони у протистоянні Росії.

Читайте також: «У мене виникла велика зневага до ухилянтів»: історії українських письменників з фронту

Зауважимо, стало відомо, що від загальної кількості українців, що перебувають під тимчасовим захистом ЄС, найбільше жінок – 46,1%. Натомість кількість дітей — 33,2%, тоді як кількість дорослих чоловіків-переселенців досягає 20,7%.

Також кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі. Загалом Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Німецький політик з початку російського вторгнення виступає за надання та посилення озброєння України.

В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.

Правоохоронці викрили мережу підпільних типографій, які підробляли документи для “легалізації” за кордоном.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Український журналіст Валентин Чернявський зняв соціальний ролик, де показав, що “в Україні одночасно існує два світи”. 

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що обмеження використання ракет великої дальності по території Росії є “помилкою”.