Проєкт «Пліч-о-пліч»: регіони України об’єдналися для відбудови Херсонщини

Джерело: пресслужба Херсонської обласної військової адміністрації

Регіони України об’єдналися, щоб відбудувати 26 населених пунктів Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії Росії.

“Проєкт “Пліч-о-пліч” покликаний допомогти відновитися громадам нашої області, котрі найбільше постраждали від агресії Росії. Для цього 15 регіонів України об’єдналися, щоб відбудувати 26 населених пунктів Херсонщини”, – йдеться в дописі.

Заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба разом з начальником Херсонської ОВА Олександром Прокудіним відвідали села Високопільської та Кочубеївської громад.

Як повідомляється, роботи з відновлення тут вже розпочалися. У Кочубеївській громаді, за відновлення якої відповідає Рівненська область, капітального ремонту потребують близько 150 будинків.

У селах Заградівка та Орлове вже відремонтували 44 будинки. У них повністю або частково замінили дахи та вікна. Щодня над їх відновленням працюють 45 будівельників Рівненщини.

Окрім приватних будинків, відновлять Заградівський будинок культури та Орлівський навчально-виховний комплекс.

Відбудовою сіл Високопільської громади опікується Хмельницька, Черкаська, Дніпропетровська, Тернопільська та Чернівецька області. 15 будівельних бригад відбудовують Архангельське, Іванівку та Новопетрівку.

Зазначається, що 36 будинків із 924 заявлених у селах цієї громади, вже капітально відремонтовано.

У селах Зарічне та Ольгине Високопільської громади патронатами – Чернівецькою та Дніпропетровською ОВА – планується відремонтувати 178 будинків.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.