Сили оборони Тайваню – у повній бойовій готовності: кораблі Китаю оточують острів

Джерело: US Civil Defense News/X

Станом на 23 травня Китай оточив територію Тайваню під час “каральних” військових навчань. Нині війська США на острові перебувають у повній бойовій готовності.

Китай розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.

КНР вважає демократично керований Тайвань власною територією, тож засудив інавгураційну промову Лая та називає його “сепаратистом”. Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримав відмову. Він каже, що тільки народ Тайваню може вирішити своє майбутнє і відкидає претензії Пекіна на суверенітет.

Командування на східному театрі дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) повідомило, що розпочало спільні військові навчання за участю армії, флоту, авіації та ракетних сил у районах навколо Тайваню.

Навчання проводяться в Тайванській протоці, на півночі, півдні та сході Тайваню, а також у районах навколо контрольованих Тайванем островів Кінмень, Мацу, Вуцю та Доньїнь. Планується, що навчання під назвою “Joint Sword – 2024A” триватимуть два дні.

Міністерство оборони Тайваню засудило навчання, заявивши, що направили сили в райони навколо острова і впевнені, що зможуть захистити свою територію.

Чи натисне Китай на курок цього разу

Сили оборони Тайваню нині перебувають у повній бойовій готовності. Війська готуються до розгортання надзвукових протикорабельних ракет Hsiung Feng III (HF-3) на узбережжі для відбиття потенційної атаки Китаю.

Китайські військові кораблі оточують острів. Повідомлялося про 42 військових літаки КНР навколо Тайваню, 28 з яких перетнули зону військової оборони. Армада з 15 кораблів ВМС і 16 кораблів берегової охорони Китаю прямує до острова.

Раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс повідомив, що британська розвідка має докази того, що Китай надає Росії озброєння. Аналітики зазначають: Захід наближається до війни з Китаєм.

Зауважимо, 31 грудня 2023 року у своїй новорічній промові президент Китаю Сі Цзіньпін заявив про неминуче “возз’єднання” КНР з Тайванем.

Зауважимо, 17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів. Середня лінія Тайванської протоки колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, однак тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею. Китай заявив, що не визнає існування лінії.

15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку. Проти цього заперечував офіційний Китай.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН. Проте воно має “мʼякші формулювання”.

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Україна отримає від Норвегії фінансову допомогу, яку використають для відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури. Загалом Осло передасть 1,1 млрд крон (близько 74 млн доларів).